Jestem wielbicielką czytnika e-booków od kiedy pierwszy raz o nim przeczytałam, a był to rok 2012.

Co ważne, zawsze był to czytnik z Amazona czyli Kindle. Możliwe, że nie mam porównania z innymi czytnikami, i możliwe że Kindle wypadłby gorzej w jakichś rankingach, ale ja potrafię się przywiązać i tyle.

Zaczynałam więc od Kindle Classic/Keybord 3G, a teraz po drugiej zmianie jestem juz kilka lat z Kindle PaperWhite.
Oczywiście uwielbienie dla czytnika to jedynie następstwo mojej miłosci do książek, które są dla mnie sposobem na spędzanie czasu wolnego, inspiracją do rozwoju, ale i oderwaniem od codziennych obowiązków i natłoku myśli w trudnych, życiowych sytuacjach.

Niejeden raz słyszałam teksty typu „nie ma to jak zapach papieru”; „nigdy nie przestawimy się na e-booki” – wg mnie czytnik ma przewagę łatwego czytania, umożliwia przewożenie wielu książek bez opłat za nadbagaż i uzupełniania biblioteczki z dowolnego miejsca na świecie.

Nie tylko sama używam Kindle’a, ale też zachęcam do tego znajmomych, przyjaciół i rodzinkę – z mniejszymi lub większymi sukcesami.

Ale do rzeczy, co takiego przydatnego wiem i mogę przekazać , co może się przydać każdemu użytownikowi Kindle’a?

  1. Program Calibre – który pomaga ogarnąć naszą wirtualną bibliotekę, przydaje się przy konwertowaniu plików do formatu mobi, ale także w poszukiwaniu najlepszej ceny  w księgarniach oferujących e-booki
  2. Adres powiązany z kontem Kindle’a – ważne aby go znać – bo wtedy można wysyłać zakupione ksiązki bezpośrednio na Kindle’a – oczywiście stworzyliśmy rejestrując konto na Amazonie i możemy go wyszukać logując się tam lub przeszukując ustawienia na naszym czytniku.
  3. Aplikacja send-to-kindle, dzięki której jednym klinięciem myszy na pliku mobi wysyłamy go za pomocą wi-fi
  4. Lubimy Czytać  portal na którym znajdziesz ciekawe nowe tytuły, recenzje książek, ich oceny przez czytelników – jak zastanawiam się co mogę jutro przeczytać to zaglądam w to miejsce i wtedy podejmuję decyzję. Przeglądam listę Top100, lub nowości , głosuję na książkę roku, uzupełniam przeczytane książki w wirtualnej biblioteczce
  5. Virtualo jedna z moich ulubionych księgarni internetowych.
  6. Strona Świat Czytników gdzie znajdziemy dużo najnowszych informacji dla tych którzy już używają czytnika  jak i dla tych  którzy poszukują porad co kupić, za ile, w jakim sklepie.

Uwaga – większość tych tematów poznałam dzięki mojemu średniemu synowi – Michałowi, który kilka lat temu poświęcił na to swój czas 🙂

Kindle – czyli czego nauczyłam się od syna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *