Wiem, wiem – prawie każdy bloger czy blogerka dochodzi do tego tematu i wylicza swoje inspiracje.  Czemu więc miałabym być inna? Przyjemnie jest oddać tym wszystkim autorom to co im się należy – czyli podziękować za ich wpływ na moje życie, na moje decyzje, na to co osiągnęłam lub na to co odpuściłam 😉

Jest tego dość dużo – i nie będzie poukładane wg żadnego klucza. Wrzucę po prostu listę w takiej kolejności jak sobie o tych tytułach przypominam. Dzisiaj część pierwsza.

Stephen Covey – „7 Nawyków Skutecznego Działania” – książka dla każdego, kto jest gotowy na refleksję na temat swojego życia, celów, skuteczności i szczęścia. Covey stara się zmienić nasze paradygmaty (czyli podstawowe przekonania , na których budujemy swoje życie) i pokazuje, że nowe podejście da nam większą skuteczność, ale i wyższą swiadomość celu i wydatkowanej na to energii. Więcej nie napiszę, ale oprócz zachęty do czytania proponuję aby poszukać krótkich filmów na temat każdego nawyku i od tego zacząć.

Covey część swoich teorii opiera na znanych narzędziach czy technikach – ale fajnie je grupuje na rozwój indywidualny i rozwój liderski; dużo też mówi o „ostrzeniu piły” czyli o tym jak dbać o wszelkie aspekty swojego życia aby mieć siłę, motywację i inspiracje do działania.

 

Joseph Murphy – „Potęga Podświadomości” – książka szczególnie dobra dla tych, którzy chcieliby aby ich życie toczyło się inaczej, ale nie mają pojęcia od czego zacząć. Ja czytałam tą książkę gdy byłam w dość trudnej sytuacji życiowej. I muszę przyznać , że inspiruje mnie już ponad 12 lat. Przez ten czas coraz wyraźniej widzę, że to na czym skupiam swoje marzenia zazwyczaj udaje się zrealizować.

Przestroga: czasem los jest przewrotny i marzenie (niezbyt precyzyjne)  może się spełnić zbyt dosłownie, lub z jakimś skutkiem ubocznym. Czyli bądźcie ostrożni – ale uwierzcie, że to działa!

 

Don Miguel Ruiz- „Cztery Umowy”  – prosta definicja dobrego życia w życzliwości dla innych, z uczciwością i bez uprzedzeń. Różne są o niej opinie, ale warto spróbować i zastosować te zasady w życiu

1) szanuj swoje słowo
2) nie bierz niczego do siebie
3) nie zakładaj niczego z góry
4) rób wszystko najlepiej jak potrafisz

 

Marcin Iwuć – wszystko co pisze na temat finansów – zarówno blog, jak i książki. Dużo od niego się dowiedziałam o tym jak planować i rozliczać budżet, jak ustawiać konkretne cele, jak wybrać dobry kredyt mieszkaniowy i jak kupić pierwsze mieszkanie, w co inwestować i jak planować swoją emeryturę.

Marcina poleciła mi Marta – jedna z moich koleżanek – i za to jestem jej bardzo wdzięczna. Od tego czasu namawiam zarówno znajomych jak i rodzinę do przeczytania choćby kilku rozdziałów.

Próbowałam zgodnie z zaleceniem Marcina używać pliku do planowania budżetu – ale dla mnie się nie sprawdził. W związku z tym zaprojektowałam swój własny, którym za miesiąc się podzielę 🙂 Nie , nie będzie tam moich rozliczeń, ale będzie tak opracowany, że każdy dostosuje go do swoich kategorii przychodów i wydatków.

Na tym kończę pierwszą część mojej listy – proszę wpisujcie w komentarzach co Was inspiruje w życiu – żeby chciało mi się dalej pisać.

Inspiracje – książki które polecam cz.1
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *